rewitalizacja stadionuŻarow

Trwa rewitalizacja stadionu miejskiego w Żarowie

Do końca marca mają potrwać prace modernizacyjne na stadionie miejskim w Żarowie. W ramach inwestycji powstaną nowe trybuny wraz z zadaszeniem, szatnia oraz wiata spotkań wraz z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, elektrycznymi i gazowymi, kanalizacją deszczową i sanitarną oraz nowa bieżnia dla spacerowiczów, chodziarzy, biegaczy i rolkarzy. 

Wszystkie zadania realizowane są tutaj w ramach dużego zadania “Rewitalizacja zdegradowanych obszarów – rewitalizacja parku miejskiego wraz z boiskiem sportowym”. Łączny koszt inwestycji to kwota ponad 2 miliony złotych. – Jest to już drugi etap prac, które przeprowadzane są na naszym stadionie sportowym w Żarowie. Pierwsze roboty rozpoczęły się początkiem września od rozbiórki starych trybun i betonowania fundamentów pod budowę budynku nowej szatni sportowej. W tej chwili wybrano grunt pod budowę bieżni, gdzie trwa również wykonanie warstwy podbudowy i obsadzanie obrzeży betonowych. Na dzień dzisiejszy wykonano także betonowe ławy fundamentowe oraz zamontowano stalowe słupy stanowiące konstrukcję dachu przy trybunach. W miejscu, gdzie stanie budynek nowej szatni dla sportowców również wykonane zostały już betonowe ławy fundamentowe – mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Całkowity koszt wszystkich inwestycji na stadionie to kwota 2 322 641,40 złotych. Wartość projektu, w ramach którego przebudowany zostanie również stadion miejski w Żarowie wynosi 5 866 510,15 złotych, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa to kwota 3 867 257,09 złotych.

Przebudowa stadionu sportowego w Żarowie została także wcześniej omówiona z zarządem klubu sportowego “Zjednoczeni Żarów”, dlatego mecze drużyn seniorskich odbywają się na wyjazdach. Ostatnim etapem prac będzie także montaż nowego ogrodzenia i bramy wjazdowej.

foto UM Żarów

Zobacz również