festiwal PłockMDKTeatr Pierrot

Teatr Pierrot w Płocku

16 wyselekcjonowanych zespołów z całej Polski, najlepszych teatrów dziecięcych i młodzieżowych, przyjechało do Płocka wraz ze swoimi przedstawieniami. Wszystko w ramach XXX Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, jaki odbył się w dniach 13-15 czerwca. Wielka inauguracja miała miejsce w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Świdnicę na festiwalu reprezentował Teatr Pierrot z Młodzieżowego Domu Kultury.

Specjalnym gościem tegorocznej Hecy był Jean-Francois Maistre, pochodzący z Francji, który zaprezentował żywiołowy taniec wyjątkowej marionetki, która powstała cztery dekady wcześniej…

Na festiwalu zaprezentował się Teatr Pierrot z Młodzieżowego Domu Kultury ze Świdnicy w składzie: Liwia Żak, Marcelina Radwańska, Hanna Stanejko, Amelia Jaskuła, Marek Angierman, Zuzia Moas, Karolina Partyczna, Miłosz Stolpiński, Pola Żak, Anna Piskorz, Kamila Kamińska.

Teatr Pierrot przedstawił spektakl pt. „Historia pewnego Kwaczka” w reżyserii Wioletty Ziobrowskiej z muzyką Dariusza Jarosa.

Jury postanowiło uhonorować nagrodą dodatkową, rzeczową Teatr Pierrot „za propagowanie w spektaklu idei LGBT, ukazując to zjawisko w sposób wartościowy i piękny”.

Ponadto wszyscy finaliści Hecy otrzymali nagrody pieniężne za udział w finale festiwalu.

W jury zasiadali wybitni znawcy amatorskiego ruchu teatralnego:

Roma Ludwika- pomysłodawczyni Hecy, wieloletnia dyrektorka MDK-u w Płocku

Joanna Stanowiska – aktorka Teatru Dramatycznego

Radosław Łabarzewski, publicysta, dziennikarz, animator

Mariusz Pogonowski- aktor Teatru Dramatycznego, animator ruchu teatralnego

foto: MDK

Zobacz również