Wspólne pieczenie, szycie i mnóstwo dobrej zabawy – w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy trwają ferie dla najmłodszych świdniczan. W opiece nad dziećmi pomagają radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świdnicy.

Wczoraj dzieci wspólnie piekły ciasta i muffinki, dzisiaj – szyły maskotki. Wszystkie zostały przekazane na ręce świdnickich policjantów – Magdaleny Ząbek i Roberta Topolskiego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Będą rozdawane dzieciom podczas interwencji policjantów.

Korzystając z okazji, Robert Topolski rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa w czasie zimy, o tym, jak powinniśmy zachować się, gdy na przykład wejdziemy na kruchy lód, czy też jak organizować bitwę na śnieżki, aby było bezpiecznie.

Gościem specjalnym dzieci była dzisiaj prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Akcja została zorganizowana w ramach projektu “Bezpieczna szkoła, bezpieczne podwórko” realizowanego przez Fundację Ładne Historie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Carpe Diem, Gminą Miasto Świdnica i Starostwem Powiatowym w Świdnicy. Projekt jest finansowany przez Firmę PZU w ramach programu “Pomoc to moc” .

 

Zobacz również