seniorzyŚwięto Majowewyjazd

Święto Majowe w Czeskiej Skalicy

Świdniccy seniorzy (w wieku 60+) mogą bezpłatnie uczestniczyć w wyjeździe do Czeskiej Skalicy, gdzie wspólnie z seniorami z  Kędzierzyna-Koźla, Kłodzka, Czeskiej Skalicy Nachodu i Trutnova będą mogli uczestniczyć w Święcie Majowym. Wyjazd zaplanowany jest w piątek, 25 maja. Organizowany jest on w ramach projektu „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 – 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Zapisy rozpoczynają się już w środę, 16 maja. Prowadzić je będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy. Organizator gwarantuje bezpłatny przejazd, ubezpieczenie oraz obiad.

Pierwszego dnia zapisywać się będą mogły tylko osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w wyjazdach organizowanych w ramach projektu „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza”.

Niezbędne dane do ubezpieczenia i kontaktu:

• imię i nazwisko,
• adres zameldowania,
• PESEL,
• nr telefonu,

• uczestnicy muszą posiadać paszport lub dowód osobisty.

Wyjazd o godzinie 7.00 z ul. Nauczycielskiej w Świdnicy. Przewidywany powrót do Świdnicy o godzinie 18.00. W programie: zwiedzanie pałacu w Raciborzycach, pokaz zwyczajów świątecznych, oraz występy zespołów folklorystycznych i warsztaty artystyczne.

Liczba miejsc jest ograniczona – w wyjeździe może uczestniczyć 45 osób, decyduje więc kolejność zgłoszeń.

Zobacz również