piłka nożnasilesian winter cup

Świdnicki Gryf wygrywa po karnych! [foto]

W trzecim dniu XV Turnieju Silesian Winter CUP piłkarze rocznika 2008 i młodsi rywalizowali o puchar firmy RAFTRANS. Dwanaście zespołów miało do rozegrania po pięć spotkań w fazie grupowej i w zależności od wyników tych zmagań szansę na wywalczenie awansu do fazy finałowej lub prawa do gry o kolejne miejsca w końcowej klasyfikacji. Ostatecznie w wielkim finale więcej zimnej krwi zachowali piłkarze świdnickiego Gryfa, którzy w serii rzutów karnych pokonali MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Jak burza – bez straty punktu przez fazę grupową przeszły ekipy MKS Karkonosze Jelenia Góra oraz MKS Parasol Wrocław zajmując w swoich grupach pierwsze lokaty. Tuż za nimi awans do półfinałów wywalczyli sobie zawodnicy RAP Radomsko oraz ekipa gospodarzy UKS Gryf I Świdnica. Oba półfinały nie przyniosły rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie i obu finalistów wyłoniły dopiero rzuty karne.  W wielkim finale stanęły naprzeciw siebie zespoły Gryf Świdnica oraz MKS Karkonosze Jelenie Góra. W fazie grupowej identyczne zwarcie zakończyło się zwycięstwem jeleniogórzan i to oni byli faworytem finału jednak świdniczanie stanęli na wysokości zadania po bezbramkowym remisie, w serii rzutów karnych zachowali więcej zimnej krwi i przy znaczącym udziale swojego bramkarza wywalczyli najwyższy stopień na podium. Trzecia lokata przypadła w udziale drużynie wrocławskiego Parasola.

Obok sportowych emocji organizatorzy zadbali również o wiedzę zawodników, kadry trenerskiej oraz rodziców zapraszając wszystkich na szkolenie “Sport w kształtowaniu osobowości u młodego piłkarza – warsztaty metodyczne”.

Klasyfikacja końcowa:

 1. UKS Gryf I Świdnica
 2. MKS Karkonosze Jelenia Góra
 3. MKS Parasol Wrocław
 4. RAP Radomsko
 5. KS Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
 6. UKS Hattrick Głuchołazy
 7. UKS Gryf II Świdnica
 8. AP Dzierżoniów
 9. SPAP Gool Wołów
 10. AS Fenomen Leśnica
 11. Błyskawica Szewce I
 12. KS Górnik Polkowice

Wyróżnienia indywidualne: 

 • Najlepszy Bramkarz: Hubert Charuży – Gryf Świdnica
 • Król Strzelców Turnieju: Filip Łuczak – Gryf Świdnica
 • Najlepszy Zawodnik: Wojciech Bogacz – RAP Radomsko

foto: Daniel Gębala

Zobacz również