absolwencinagrodyszkoły

Świdniccy prymusi nagrodzeni (FOTO)

W czwartek, 21 czerwca, podczas sesji Rady Miejskiej, najlepsi świdniccy absolwenci kończący naukę w klasach III oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych i Katolickim Niepublicznym Gimnazjum, odebrali z rąk prezydent Miasta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej – nagrody oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy z tytułem Primus Inter Pares.   

Jest już od lat piękną świdnicka tradycją, że prezydent miasta na koniec roku wyróżnia najlepszych absolwentów w danym roku szkolnym. Rok jest specyficzny, nie możemy nagrodzić absolwentów szkół podstawowych. Zrobimy to w przyszłym roku, gdy ukończą 8. klasę. W tym roku nagradzamy sześciu absolwentów sześciu szkół – mówił Tadeusz Niedzielski, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Nagrody o wartości 700 zł uczniowie wybierali sobie sami. Sprzęt sportowy, komputerowy, czy też fotograficzny – takie między innymi nagrody otrzymali najlepsi z najlepszych. – W paczkach jest to, o czym marzyliście. Bardzo jesteśmy z was dumni, bardzo wam gratulujemy, bo to praca wielu lat. Z wieloma z was w ostatnim czasie już się spotkałam, wręczając nagrody w innych konkursach. To dowód, że interesuje was wiele innych rzeczy poza nauką, że szukacie swojego miejsca. Życzę wam, byście podążali za swoimi marzeniami. Mam nadzieję, że kiedy te naukowe się spełnią, wrócicie do Świdnicy i właśnie to miasto wybierzecie jako miejsce do życia. Gratuluję nauczycielom i rodzicom, bo bez waszego wsparcia takich wyników by nie osiągnęli – gratulowała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Tytuły Primus Inter Pares przyznane zostały sześciu absolwentom, którzy mogą pochwalić się średnią ocen od 5,22 do 5,83 i wzorową oceną z zachowania.

Nagrodzeni zostali:

 

LP

 

Nazwisko i imię

 

Szkoła

 

Średnia ocen

 

 

1.

Mateusz Tokarz  

Oddział Gimnazjalny SP nr 2

 

5,56
 

2.

 

Julia Chruścik  

Oddział Gimnazjalny SP nr 4

 

5,83
 

3.

Bartosz Sierzputowski Oddział Gimnazjalny SP nr 6 5,55
 

4.

 

Aurelia Wolak

Oddział Gimnazjalny SP nr 105 5,22
5. Sandra Suchojad Oddział Gimnazjalny Społecznej Szkoły Podstawowej 5,77
6. Kamil Warmiński Katolickie Niepubliczne Gimnazjum im. ks. Franciszka Blachnickiego 5,58

Zobacz również