Jurek OwsiakWOŚPwsparcie

Świdnica wspiera Owsiaka

Od 27 lat, od początku działalności zebrali miliard złotych. Kupowali sprzęt dla szpitali, ratując ludzkie życie. Jurek Owsiak jak nikt potrafił poderwać ludzkie serca i zmobilizować do pomocy i dzielenia z innymi. Wczoraj, po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, poinformował o odejściu z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na reakcję Polaków nie trzeba było długo czekać. Media społecznościowe aż zawrzały od słów poparcia dla Owsiaka, próśb o zmianę decyzji. Ruszyły akcje wsparcia dla niego. Świdnica także staje za nim murem. Dzisiaj na facebooku wystartowała akcja “Jurek zostań”.

Jurek Owsiak od lat mierzył się z falą nienawiści i hejtu. Niedzielne wydarzenia w Gdańsku i śmierć prezydenta Pawła Adamowicza przepełniły jednak czarę goryczy. – Mówiłem o tym, że ta nienawiść, także w moją stronę, w stronę fundacji, grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy tak samo mi grożą i niestety polski wymiar sprawiedliwości, a także policja kompletnie sobie z tym nie daje rady – mówił podczas poniedziałkowej konferencji Jerzy Owsiak. – Zgłaszamy te rzeczy na policję i sami mówimy nawet, że nie warto, bo nikt z tym nic nie robi. Stopień krytyki w Polsce rozszerzył się w sposób haniebny. Zahacza o język nazistowski, o język faszystowski, o język gróźb. Ja się z tym spotykam. Może wyluzują ci, którzy w Polsce dostali niesamowitą, otwartą przestrzeń do takich działań. Proszę mi podać wyrok sądowy, który by za taki język kogoś ukarał. Ja mam ten wyrok, Jurek Owsiak ma ten wyrok, będę apelował od tego wyroku.

Na reakcję ludzi nie trzeba było długo czekać. Media społecznościowe pełne są słów wsparcia dla szefa orkiestry. Także w Świdnicy ruszyła akcja na facebooku “Jurek Zostań”. O szczegółach można przeczytać tutaj.

Zobacz również