rocznica odzyskania niepodległości

Świdnica uczci rocznicę odzyskania niepodległości (PROGRAM)

Śpiewanki patriotyczne, flash mob, msza święta, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Zwycięstwa. Szereg wydarzeń zaplanowano z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwsze zaplanowane wydarzenia odbędą się już jutro. 8 listopada o godz.11.00 na placu przy Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się flash mob „11 minut poezji”. W jego trakcie zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Książka wczoraj, dziś i jutro”.

Zaraz po tym wydarzeniu, o godz. 12.00 w Muzeum Dawnego Kupiectwa odbędzie się wykład Bogdana Muchy „Struktura i uzbrojenie piechoty Wojska Polskiego w latach 1918-1939”.

O godz. 17.00 w klubie Bolko odbędą się „Śpiewanki Patriotyczne”, na które zapraszają Tadeusz Grabowski, Świdnickie Stowarzyszenie Patriotyczne, III LO
w Świdnicy, Młodzieżowy Dom Kultury, Świdnicki Ośrodek Kultury, powiat świdnicki.

Uroczystości 11 listopada rozpoczną się natomiast w katedrze uroczystą mszą w intencji Ojczyzny celebrowaną przez biskupa świdnickiego Ignacego Deca. Po mszy o godz. 10.15

na pl. św. Jana Pawła II z okolicznościowymi przemówieniami wystąpią prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i starosta świdnicki Piotr Fedorowicz.

O 12.00 na rynku rozpocznie się Bieg Niepodległości.

Szczegółowy program na plakacie.

Zobacz również