Miasto Dziecipółkolonia

Świdnica miastem dzieci (WIDEO)

Mają swojego prezydenta, swój sklepik i swoje pieniądze, które zarabiają codzienną pracą w różnych zawodach. Uczą się przy tym odpowiedzialności. Ponad 900 dzieci weźmie udział w „Mieście Dzieci”.

Dzisiaj wystartował pierwszy turnus. „Miasto Dzieci” to nietypowa forma półkolonii, w której najmłodsi, tworząc swój własny świat wzorowany na świecie ludzi dorosłych, niejako go naśladując, uczą się pracy, zarabiania pieniędzy, podejmowania decyzji, oczywiście w formie zabawy. – Chcemy, żeby dzieci w ciekawy sposób spędziły wakacje i miały z pobytu tutaj niesamowitą frajdę. Na pierwszym miejscu jednak stawiamy ich bezpieczeństwo. Wyszkoleni opiekunowie oraz wolontariusze będą bacznie obserwować naszych podopiecznych, aby bawili się i korzystali ze wszystkich przygotowanych dla nich atrakcji, ale w sposób do tego odpowiedni, z zachowaniem bezpieczeństwa – mówi Violetta Mazurek, koordynator Miasta Dzieci.

Dzieci, bawiąc się i wcielając w pracowników przeróżnych zawodów, za swoją pracę i zaangażowanie otrzymują wynagrodzenie w postaci tzw. „tauronków”, specjalnej waluty stworzonej na potrzeby Miasta Dzieci. Dzięki zarobionym pieniądzom będą mogły zakupić wiele atrakcyjnych artykułów w „Sklepie marzeń”. W ten sposób nauczą się pracy, zarabiania pieniędzy i podejmowania decyzji, oczywiście w formie zabawy. Każdy dzień w mieście rządzonym przez dzieci został zaplanowany tak, aby mijał w ciekawy sposób. W przerwie dzieci będą mogły skorzystać z wielu rozrywek sportowo-rekreacyjnych, a także zjeść drugie śniadanie i obiad. Wśród wielu ciekawych zawodów znalazł się także dziennikarz filmowiec, prowadzony przez redakcję gazety i portalu “Moja Świdnica”.

Zobacz również