niepodległośćobchodyświdnica

Świdnica gotowa na 100-lecie niepodległości

Koncerty, wystawy, sadzenie 100 drzewek, nagrody dla 100-latków – Świdnica odlicza już dni do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W tym roku obchody najważniejszego święta państwowego nie ograniczą się jedynie do dnia 11 listopada. Program uroczystości jest rozciągnięty w czasie, obejmuje wiele wydarzeń towarzyszących, których wspólnym mianownikiem ma być niepodległość.

Program obchodów w Świdnicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości składa się zarówno z przedsięwzięć o charterze edukacyjnym, oficjalnym, poważnym, jak i lekkim, zabawowym, rekreacyjnym i sportowym. Będą festyny, biegi, konkursy, koncerty i wystawy, ale także oficjalne uroczystości połączone z odsłonięciem pamiątkowej tablicy. Pamięć tego wielkiego wydarzenia uczczona zostanie również posadzeniem 100 drzew!

W wyniku pracy Świdnickiego Komitetu Organizacyjnego Obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w szerszym gronie i podgrupach, złożono kilkadziesiąt różnorodnych pomysłów – propozycji. Wszystkie zostały wnikliwie przeanalizowane pod względem możliwości finansowo – organizacyjnych ich realizacji.

Serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom za stworzenie tak różnorodnego i bogatego programu. Mam nadzieję, że te obchody będą w naszym mieście szczególne, że będzie to święto radosne i integrujące – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Zobacz również