bieg budzikabiegowa świdnicahermes świdnicasport

Świdnica biega w pi(d)żamach! [foto]

Kolorowe piżamy, dobra zabawa i uśmiech od ucha do ucha zarówno u tych najmłodszych i tych nieco starszych sprawiły, że nawet mimo niezwykle kapryśnej  pogody  II Charytatywny Bieg Budzika zakończył się dużym sukcesem! Na osiedlu Zawiszów bawiło się dziś nawet kilkaset osób! Impreza poza wymiarem czysto sportowym miała także przesłanie charytatywne – zbierano fundusze na leczenie 5-letniego Ignasia Buczmy, który od 2016 roku zmaga się z niedowładem lewej ręki. Łącznie udało się zebrać 3827,95 zł! Organizatorem biegu był świdnicki Klub Biegacza Hermes oraz Biegowa Świdnica.

Dla dzieci przygotowano kilka konkurencji biegowych podzielonych na dziewczynki oraz chłopców. Dzieci rywalizowały na bieżni sportowej przy SP1. Na starcie biegu głównego stawiło się 200 biegaczy. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 6 km (dwie pętle wokół Strzelnicy). Chwilę po biegaczach na starcie zameldowało się 17 miłośników Nordic Walking, którzy przemaszerowali dystans 3000 metrów.

Dzisiejsza impreza była przy okazji ostatnią eliminacją w cyklu Świdnickiego Turnieju Biegowego. Przypomnijmy, że poza dzisiejszym Biegiem Budzika, zawodnicy rywalizowali w Biegu Goplany oraz V Crossu Mokrzeszowskiego.

foto: Daniel Gębala

Zobacz również