dzień zdrowiaspotkanieStarostwo Powiatowe

Światowy Dzień Zdrowia uczcili spotkaniem (foto)

Światowy Dzień Zdrowia, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), obchodzony jest 7 kwietnia. Z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Świdnicy zorganizowano spotkanie przedstawicieli służby zdrowia.

Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2019 r. jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie i możliwych do osiągnięcia zyskach, płynących z tego faktu bez generowania dodatkowego obciążenia finansowego. – W tym roku, podobnie jak w 2018, obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem “Zdrowie dla wszystkich”. W Polsce w tym samym dniu obchodzimy Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia – – mówi Alicja Synowska, członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

5 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Świdnicy odbyło się uroczyste spotkanie z dyrektorami i przedstawicielami publicznych oraz niepublicznych placówek medycznych. W spotkaniu uczestniczyli również przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu Maria Pałeczka, prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej we Wrocławiu Paweł Łukasiński, przewodnicząca Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy Ewa Kowalska oraz przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu w Świdnicy Krystian Werecki. Spotkanie było świetną okazją do wymiany informacji, doświadczeń oraz problemów nurtujących podmioty lecznicze w naszym powiecie. Obchody Światowego Dnia Zdrowia i Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia uświetniła swoim występem uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Świdnicy Karolina Krupa, która zaśpiewała dwie piosenki „Szyba” i „W zielone gramy”.

foto: Starostwo Powiatowe Świdnica

Zobacz również