aekwondo Tigermedalemistrzostwa polskisukces

Sukces “Tygrysów” na Mistrzostwach Polski (foto)

5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale – to dorobek zawodników SKT “Tiger” Świdnica podczas Mistrzostw Polski Taekwon-do ITF w Będzinie, które odbyły się 13 kwietnia.

Najlepiej z całego zespołu zaprezentowała się Zuzanna Klimczak, która wygrała konkurencje walki przerywanych i ciągłych oraz zwyciężyła w konkurencji technik specjalnych w najliczniejszej kategorii juniorów młodszych. Złote medale podczas Mistrzostw zdobyli również w konkurencji układów formalnych Emilia Brodziak oraz Bogdan Kuropiatnyk.

Dużo emocji dostarczyły walki juniorów, gdzie Michał Pietrzak debiutował w tej kategorii wiekowej na MP. Po wygranych walkach eliminacyjnych w finale kategorii – 76 kg spotkał się z faworyzowanym zawodnikiem gospodarzy. Po zaciętej walce ostatecznie zaczął 2. miejsce.

W skład świdnickiej drużyny weszło 17 zawodników, 6 opiekunów, 5 sędziów i 3 sekundantów. – Sukces na Mistrzostwach Polski to efekt pracy całego naszego zespołu, który był zaangażowany podczas okresu przygotowawczego oraz podczas zawodów – podkreśla trener Tomasz Bohuszewicz.

Wyjazd na zawody odbył się dzięki wsparciu finansowanemu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Zobacz również