gmina Świdnicanagrodyprymusistypendia

Stypendia wójta gminy wręczone

Blisko 20% wszystkich uczniów z sześciu gminnych placówek oświatowych może pochwalić się najlepszymi wynikami w nauce i osiągnięciami sportowymi. To swoisty rekord w historii gminnej oświaty. Tradycyjnie, na dzień przed zakończeniem roku szkolnego, wójt gminy Teresa Mazurek wręczyła stypendia dla najzdolniejszych uczniów, sportowców i osobowości szkół.  – W tym roku mamy ich aż 279 – mówiła wójt gminy, która nie kryła dumy i zadowolenia.  Prymusem gminy została uczennica Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, Wiktoria Fudali ze średnią 5,92. W kategorii  klas gimnazjalnych Karolina Malinowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym.  Dla porównania, w roku ubiegłym wręczono 231 stypendia.

-Jako samorządowcy jesteśmy dumni, że na terenie gminy Świdnica są tak zdolni młodzi ludzie, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce i laury sportowe. Wręczenie stypendiów jest jednym z najradośniejszych dni w codziennej pracy. Raz jeszcze pragnę zapewnić, że na stypendia w gminie Świdnica nie zabraknie pieniędzy.  Słowa podziękowania kieruję do dyrektorów, nauczycieli i wychowawców oraz waszych rodziców. Życzę wszystkim uczniom słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz powrotu do szkoły z radością i zapałem do dalszej pracy – podkreślała wójt gminy Teresa Mazurek.

W II półroczu roku szkolnego 2018/2019  przyznano łącznie 279 stypendiów w tym: 233 naukowe i 46 sportowe. Porównując tylko ubiegłoroczne wyniki, odnotowaliśmy wzrost o 48 stypendystów Największą ilością stypendiów za wyniki w nauce (79) i osiągnięcia w sporcie (16) może pochwalić się Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

Łączna wartość przyznanych stypendiów wyniosła 49 950,00 zł. Uroczystość z udziałem władz gminy Świdnica odbyła się w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej.

foto: UG Świdnica

Zobacz również