Za bardzo dobre wyniki w nauce, sukcesy sportowe, artystyczne – blisko 150 uczniów ze Świebodzic otrzymało doroczne stypendia burmistrza Bogdana Kożuchowicza.
Uroczystość odbyła się 11 października w sali głównej Miejskiego Domu Kultury z racji faktu, że w tym roku miasto uhonorowało rekordową liczbę uczniów. Stypendia wyniosły od 200 do 350 zł.
Stypendia za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne za rok szkolny 2017/2018
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Świebodzicach
-stypendium za wyniki w nauce
·Iga Luchowska
·Alicja Orkusz
·Zofia Ślusarczyk
·Karolina Siodlarz
·Weronika Wołodźko
·Wiktoria Kiljańska
·Natalia Świderska
·Marta Kusio
·Klaudia Kuzioła
·Milena Jankowska
·Natalia Borowiec
·Julia Trólka
·Oliwia Parkitna
·Aleksandra Gruszka
·Wiktoria Matuszak
·Zuzanna Pawlica
·Maja Gumowska
·Oliwer Kiryczuk
·Andrzej Wutte
–stypendium za osiągnięcia sportowe
·Justyna Fedorowicz
·Jadwiga Krzyszkowska
·Nadia Neumayer
·Weronika Markowicz
·Elżbieta Chlebowska
·Maria Szmidla
·Ewelina Sawa
·Karolina Bodanka
·Marika Szulc
·Martyna Szczepanik
·Maja Zwierzyńska
·Aurelia Dyjak
·Patrycja Barna
·Kinga Zarębska
·Magdalena Jóźwik
·Kacper Jóźwik
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Świebodzicach oraz klasy gimnazjalne
–stypendium za wyniki w nauce
·Nadia Dańczak
·Julia Bazyluk
·Bartosz Bielawski
·Bartosz Bącal
·Mirella Walczak
·Hanna Krzan
·Wiktoria Burek
·Natalia Badora
·Hubert Wojtyczka
·Piotr Stawicki
·Dominik Hołowaty
·Jakub Staszczyk
·Kacper Michalik
·Wiktor Brodziak
·Patrycja Banaś
·Hanna Ciechowska
·Weronika Głowacka
·Kalina Gołaszewska
·Blanka Lubiniecka
·Jagoda Serafin
·Jagoda Stanek
·Julia Wiktorowicz
·Kinga Wiśniewska
·Kinga Wołoch
·Maja Wołoch
·Maja Sacher
·Weronika Dołhań
·Marta Nawrocka
·Joanna Kowalik
·Dominika Ciechowska
·Zuzanna Mikłasz
·Nicole Szklarczyk
·Aleksandra Jelonek
·Oliwia Prusińska
·Wiktoria Pajor
·Aleksandra Oleśkiewicz
·Maja Nowosiad
·Alicja Maziar
·Laura Chuchla
·Aleksandra Krajewska
·Aleksandra Obajtek
·Wiktoria Surówka
·Stanisław Tokarski
–stypendium za osiągnięcia sportowe
·Lena Kalafut
·Natalia Girczyc
·Dobrosława Borowiec
·Marta Wiej
·Klaudia Kaczmarczyk
·Emilia Kaczmarczyk
·Dominika Sielewicz
·Oliwia Mulka
·Zuzanna Hyży
·Zuzanna Grylewicz
·Artur Ścibak
·Maciej Jachym
·Igor Orłowski
·Maja Gredes
·Julia Chryplewicz
·Nadia Lewicka
·Paulina Gajda
·Małgorzata Pichurska
·Marlena Wawrzynowicz
·Zosia Andruszko
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Świebodzicach
–stypendium za wyniki w nauce
·Hubert Cytarzyński
·Katarzyna Powrózek
·Karina Lamczyk
·Anna Wójcik
·Magdalena Surma
·Szymon Borowicz
·Estera Prochera
·Michalina Drzał
·Nikola Fedorowicz
·Marcin Hamera
-stypendium za osiągnięcia sportowe
·Julia Szymańska
·Oliwia Markowska
Publiczna Szkoła Podstawowa Integracyjna w Świebodzicach
–stypendium za wyniki w nauce
·Kalina Bartosiewicz
·Michał Mielczarek
·Michał Drab
·Amelia Kuszkiewicz
·Amelia Czekaj
·Weronika Okińczyc
·Amelia Byra
·Monika Sałata
·Martyna Szymecka
·Karol Zyska
·Grzegorz Wacławek
–stypendium za osiągnięcia sportowe
·Maja Homenda
Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Świebodzicach
–stypendia za wyniki w nauce
·Przemysław Kuźmński
-stypendium za osiągnięcia sportowe
·Jakub Kusiel
–stypendium za osiągnięcia artystyczne
·Emilia Wzgarda
Społeczne Gimnazjum Akademickie w Świebodzicach
–stypendium za wyniki w nauce
·Marek Kędzia
Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach
–stypendium za wyniki w nauce
·Karolina Szwarc
·Aleksandra Mazurkiewicz
Uczniowie uczący się w szkołach poza Świebodzicami
-stypendium za wyniki w nauce
·Marek Bujak -Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy
·Aleksandra Jungiewicz -Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
nr 28 w Wałbrzychu
·Jakub Anioła – Publiczne Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu
·Tymoteusz Kołaczek – Publiczne Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu
·Natalia Moskwa – II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
·Alicja Ochman – Zespół Szkól Ekonomicznych w Świdnicy
-stypendium za osiągnięcia sportowe
·Amadeusz Kołaczek – II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu
·Emilia Homenda – Zespół Szkół Muzycznych w Wałbrzychu
·Andrzej Damsz – I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
-stypendium za osiągnięcia artystyczne
·Kinga Stochła – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. we Wrocławiu
– Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych
·Filip Andrasz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu
·Hubert Jakubowski – Publiczne Gimnazjum Dwujęzyczne Nr 12 w Wałbrzychu
·Julia Jungiewicz – Publiczne Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu
·Dawid Wójcik – Publiczne Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu
· Aleksandra Druczak – I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
· Oliwia Andrasz – II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu
foto UM Świebodzice