piecza zastępczaporozumienieStarostwo Powiatowewolontariat

Studenci pomogą rodzinom zastępczym

Idea jest wielka. W ramach wolontariatu studenci będą nieść pomoc tym, którzy tę pomoc dają innym na co dzień. Dzisiaj w Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o wolontariat pomiędzy uczelnią, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwem Powiatowym w Świdnicy.
To inicjatywa interesująca dla trzech stron – będziemy się temu bacznie przyglądać i mam nadzieję, że efekty będę zadowalające dla wszystkich – mówił starosta świdnicki Piotr Fedorowicz.Studenci mają świadczyć wolontariat w rodzinach zastępczych. Niesienie pomocy dzieciom i rodzinie jest bardzo ważne. Wielkie podziękowania za to, że są jeszcze dobrzy ludzie, którzy chcą pomagać – dodała Beata Galewska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Dziekan wydziału świdnickiego Społecznej Akademii Nauk Jarosław Szandurski zwrócił uwagę na korzyści, jakie ta inicjatywa przyniesie wszystkim stronom. Jesteście tymi, którzy tworzą środowisko życia. Będziemy wam pomagać i wspólnie pokażemy też studentom, na czym polega piecza zastępcza – mówił.

W podpisaniu porozumienia uczestniczyli także rodzice zastępczy w powiatu świdnickiego, którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami i uwagami na temat pieczy zastępczej.

Zobacz również