artykuł sponsorowanypielęgnacja stóppodolog

Stopom na ratunek!

Piękne stopy są marzeniem wielu z nas. Czy warto ich pielęgnację powierzyć specjaliście? Oczywiście, powinno być to tak naturalne, jak zaufanie do kosmetyczki w kwestii pielęgnacji twarzy i skóry.

Podologia jest, mówiąc najprościej, nauką o stopach. Łączy w sobie elementy kosmetologii, dermatologii, ortopedii, ale też chirurgii czy diabetologii.

Na świecie jest to dość mocno rozwinięta dziedzina wiedzy, w Polsce – dopiero raczkuje. Nie jest określona jeszcze przez prawo, wobec czego niemal każdy zabieg wykonywany w rejonie stóp można nazwać zabiegiem podologicznym. Obejmuje wszelkie zabiegi wykonywane na stopach.

Do podologów powinny zgłaszać się przede wszystkim osoby, które borykają się z problemami ruchowymi, osoby niepełnosprawne, które nie mają możliwości samodzielnego dbania o stopy, diabetycy, sportowcy oraz wszyscy ci, którzy po prostu chcieliby pochwalić się ładnymi, zadbanymi stopami. Opieka podologiczna zaczyna się od diagnostyki problemu i potrzeb aż do wyleczenia, czy trwałego usunięcia problemu.

Wśród zabiegów, które obejmuje swoim zakresem podologia, wyróżnia się m.in.

   – profesjonalne obcinanie paznokci u stóp,

   – leczenie wrastających i wkręcających się paznokci

   – usuwanie odcisków i  modzeli,

   – leczenie pękających pięt,

   – usuwanie zrogowaciałego naskórka,

   – masaż stóp,

   – rekonstrukcja płytki paznokciowej

   – usuwanie brodawek

Problem bardzo często uzależniony jest od wieku. Przykładowo, dzieci nie mają odcisków, ale mają brodawki wirusowe. Dorośli natomiast najczęściej uskarżają się na  odciski.

Niestety, wciąż brakuje świadomości społecznej w zakresie podologii. Ludzie nie wiedzą o takich zabiegach, czasami wstydzą się. Tymczasem stopom należy się szczególna opieka i pielęgnacja. Dźwigają nasze ciało, umożliwiają poruszanie, mają służyć nam przez całe życie.

Zapraszamy do Salonu Podologicznego „Happy Feet”

Joanna Bober

Ul. Jagiellońska 1/02, 58-100 Świdnica

Tel. 603 381 381

Zobacz również