senioraliaŚwiebodzice

„Starsza młodzież” opanowała Świebodzice (FOTO)

Symbolicznym przekazaniem klucza do miasta przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza rozpoczęły się w Świebodzicach doroczne senioralia. Piękna, sobotnia pogoda sprzyjała radosnej zabawie.
Wszystko rozpoczęło się w Rynku tuż pod ratuszem. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz przekazał na ręce Aleksandra Jermakowa, przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach, ogromny klucz do symbolicznych bram miasta.

Z przyjemnością przekazuję na Wasze ręce klucz do miasta, dziękuję za wspaniale przygotowaną imprezę, dziękuję gościom, którzy do nas przyjechali – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Jestem dumny, że w Świebodzicach mamy tak aktywnych i pełnych energii seniorów. Zresztą, patrząc na Państwa, to ja w ogóle proponuję nie używać słowa seniorzy – ja tu widzę starszą młodzież!
Na świebodzickie senioralia przyjechało aż 9 zespołów z całego województwa, zaprezentowali się także gospodarze, czyli Akord działający przy PZERiI. Gości zaprosił Aleksander Jermakow, szef związku, który dziękując zespołom za uczestnictwo, podkreślał także, że nie byłoby tego i wielu innych wydarzeń, gdyby nie bardzo dobra współpraca z samorządem.

Po odśpiewaniu żartobliwej piosenki barwny korowód udał się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie odśpiewano Barkę, a potem wszyscy przeszli do Parku Miejskiego, gdzie odbyła się główna część imprezy. Tu zespoły prezentowały się na scenie, można było zjeść pyszne ciasto domowej roboty, przygotowane przez panie ze związku i spędzić przyjemnie sobotnie popołudnie.

foto UM Świebodzice

Zobacz również