Ogólnopolski Klub Wysokichświdnica

Spotkanie na wysokościach! [foto]

Mieszkają w różnych regionach Polski, na co dzień zajmują się różnymi rzeczami, ale łączy ich jedna wspólna cecha: niesamowity wzrost! Członkowie Ogólnopolskiego Klubu Wysokich, który w tym roku obchodzi 50-lecie swojego istnienia świętują w naszym mieście! Nie zabrakło wspólnego balu oraz zwiedzania najważniejszych atrakcji turystycznych Świdnicy i okolicy. Jak zostać członkiem tego elitarnego klubu? Oczywiście decyduje wzrost: panie muszą mieć minimum 180 cm, natomiast panowie 190 cm wzwyż.

Ogólnopolski Klub Wysokich funkcjonuje już od 1968 roku. Członkowie spotykają się na ogólnopolskich balach organizowanych kilka razy w roku oraz na spotkaniach lokalnych. „Żyrafki” i „żyrafy” od piątku spędzają aktywnie czas w Świdnicy. W piątek w hotelu Red Baron odbył się uroczysty bal, natomiast w sobotę i niedzielę przeznaczono na aktywną turystykę. Goście w niedzielny poranek zwiedzili między innymi świdnicką Katedrę, gdzie przywitała ich prezydent miasta Beata MoskalSłaniewska.

Z dziennikarskiego obowiązku dodamy, że najwyższym uczestnikiem spotkania wśród panów jest Adam Kielak z Rudy Śląskiej (214 cm!). Wśród pań Maria Milachowska z Poznania (195 cm!).

foto: Daniel Gębala

Zobacz również