ŚnieżkaŚwiebodziceŚwięto czekolady

Słodko i czekoladowo (FOTO)

Najbardziej kolorowa, radosna i słodka impreza w Świebodzicach za nami. Doroczne Święto Czekolady zgromadziło rekordową liczbę odwiedzających. Park Miejski zamienił się w krainę płynącą czekoladą, pełną kolorowych atrakcji dla dzieci i nie tylko. Bawiono się świetnie, oglądając m. in. eksperymenty na scenie, budując niesamowite budowle z klocków, a także gotując z Julką Cymbaluk, zwyciężczynią II edycji Master Chef Junior.

Święto Czekolady to impreza organizowana od kilku lat przez burmistrza miasta Bogdana Kożuchowicza oraz ZPC Śnieżka S.A., znanego, świebodzickiego producenta słodyczy, w tym jedynych i niepowtarzalnych Michałków.

Kochani, cieszę się bardzo, że jest nas tutaj tak wiele, przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, pogoda także została zamówiona, więc życzę wszystkim udanej zabawy. Świebodzice są dzisiaj słodką stolicą Polski – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Pierwsza niespodzianka czekała już podczas oficjalnego otwarcia najsłodszego festynu w regionie – to premiera nowego produktu Śnieżki – Krówki Świebodzickiej. – Firma Śnieżka i jej sztandarowy produkt, czyli Michałki, od lat wspaniale promują Świebodzice, jestem przekonany, że Krówka Świebodzicka będzie kolejnym takim właśnie produktem lokalnym, który będzie nie tylko świetnie smakował, ale także rozsławiał nasze miasto – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Jesteśmy częścią Świebodzic, czujemy się związani z tym miastem, dlatego z dumą prezentujemy nowy produkt, czyli Krówkę Świebodzicką – mówił wiceprezes Śnieżki Maciej Wójcik.

Świebodziczanie zostali od razu poczęstowani nowym smakołykiem w charakterystycznym, niebieskim opakowaniu, które nawiązuje do barw miasta. Słodkości było zresztą więcej, bo można było zajadać nie tylko Krówki i Michałki, ale także kosztować płynnej czekolady, serwowanej na stoiskach zakładu prosto z czekoladowych fontann.

A na scenie i parkowych trawnikach można było m. in. obejrzeć pokaz taekwon-do w wykonaniu szkoły Taipan, była zumba dla dzieci, występ taneczny maluchów z Miejskiego Domu Kultury; przejażdżki na kucykach, budowanie z wielkich klocków, mini golf, gigantyczne bańki mydlane czy zabawy z wesołymi maskotkami. Bardzo podobały się eksperymenty chemiczne przygotowane specjalnie dla najmłodszych. A prawdziwym przebojem tegorocznego święta było spotkanie z Julką Cymbaluk, zwyciężczynią II edycji kulinarnego show Master Chef Junior. Rezolutna 12-latka z Wrocławia przygotowała na scenie mus czekoladowy, odpowiadając przy okazji na pytania od publiczności, dotyczące udziału w programie, zainteresowań, itd. Dowiedzieliśmy się m. in., że Julka nie tylko dobrze gotuje, ale także uprawia akrobatykę sportową i szermierkę.

Czy było trudno w programie? – pytały dzieci. – No, jak ktoś nie umie gotować, to pewnie było trudno – odpowiedziała dowcipnie Julka, a potem chętnie pozowała do zdjęć i rozdawała autografy.

Na zakończenie imprezy zaśpiewała Asia Siwarska, a każdy, kto zgłodniał, mógł skorzystać z oferty food trucków, które zaparkowały w alejkach świebodzickiego parku.

Po raz kolejny Święto Czekolady poprzedziła akcja „Polska biega i ja też”. Spod Centrum Rehabilitacji Społecznej przy ul. Parkowej wystartowało blisko 400 osób!

Na starcie stawili się uczestnicy w różnym wieku, od maluszków w wózkach po seniorów, osoby niepełnoprawne. Biegły całe rodziny, co wspaniale podkreśla familijny i integracyjny charakter tej imprezy.

Znak do startu dał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, po czym radosny peleton w jednakowych koszulkach – każdy z uczestników otrzymał ją od organizatorów – pobiegł ulicami wokół parku.

Na mecie każdy otrzymał certyfikat oraz wodę mineralną, a po oficjalnym rozpoczęciu Święta Czekolady odbyło się losowanie nagród. Główną nagrodę – rower ufundowany przez Pana Bogusława Krzysztofowicza – wylosowała Alicja Gmur.

Organizatorami biegu byli: Urząd Miejski w Świebodzicach, Świetlica Środowiskowa Tęczowa Gromada i OSiR Świebodzice sp. z o.o.

foto UM Świebodzice

 

Zobacz również