interwencjeStraz Miejska

Setka interwencji Straż Miejskiej

Spacerujący po centrum miasta łabędź, pożar sadzy w  kominie, zakłócanie spokoju – w minionym tygodniu strażnicy miejscy przeprowadzili 94 interwencje.

Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 04.10 – 10.10

04.10.2019 r. godz. 9.41 pewien mężczyzna telefonicznie zgłosił, że zauważył młodego łabędzia, który przechadzał się po skrzyżowaniu ul. Wałbrzyskiej z ulicą Słowiańską, kierując się w stronę ronda im. Ireny Sendlerowej przy zalewie. Chwilę później, patrol straży miejskiej odnalazł ptaka, który szedł ul. Wałbrzyską w stronę centrum miasta. Podczas próby powstrzymania dalszej ucieczki, łabędź odleciał w stronę Modliszowa i zniknął z oczu. O godzinie 14.13 ten sam łabędź został zauważony na terenie ogródków działkowych im. Ks. Bolka Świdnickiego przy ul. Armii Krajowej. Ptak okazał się być lekko ranny i nie próbował uciec kolejny raz. W towarzystwie strażników miejskich spokojnie czekał na przybycie pracowników schroniska dla zwierząt, od których otrzymał fachową opiekę medyczną.

04.10.2019 r. godz. 20.20 funkcjonariusze straży miejskiej, podczas rutynowego patrolowania terenu okolic placu Wolności, zauważyli ogromne zadymienie. Dym był taki duży, że było podejrzenie o zapaleniu się sadzy w kominie, co, niestety, się potwierdziło. Szybko ustalili  z którego komina wydobywa się dym i natychmiast wezwali na miejsce straż pożarną na ul. Wrocławską. Zaledwie 7 minut później strażacy gasili już pożar. Tym razem obyło się bez tragedii. Jednak trzeba pamiętać o przeglądzie swojego komina (który wykaże, w jakim stanie jest sama konstrukcja), a przede wszystkim o systematycznym czyszczeniu, które zapobiegnie zapaleniu się sadzy i usprawni działanie całego systemu grzewczego. Kominiarz powinien sprawdzić komin przed każdą zimą, a w przypadku częstego użytkowania, nawet raz na kwartał. Takie „drobne” zabiegi mogą zapobiec wielkiej tragedii.

06.10.2019 r. godz. 2.30 Operator monitoringu wizyjnego, w środku nocy zauważył bójkę dwóch mężczyzn, którzy okładali się pięściami na jezdni w Rynku. Patrol straży miejskiej natychmiast udał się na miejsce zdarzenia i rozdzielił bijących się panów. Awanturnicy zostali pouczeni i oddalili się w przeciwnych kierunkach.

06.10.2019 r. godz. 16.17  Dyżurny staży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na ul. Kilińskiego w okolicy placu zabaw dla dzieci, nietrzeźwa kobieta histerycznie krzyczy i spożywa piwo w towarzystwie mężczyzny. Przybyły na miejsce patrol, pomimo prośby, nie otrzymał danych potrzebnych do wylegitymowania. Awanturnica została ujęta i przewieziona do Komendy Powiatowej Policji.

08.10.2019 r. godz. 15.13 Pewien mężczyzna telefonicznie zgłosił, że przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Jana Długosza leży nietrzeźwy mężczyzna. Jak się okazało, 60-latek  upadł i uderzył się w głowę o chodnik, przez co był zdezorientowany i zagubiony. Przybyły na miejsce patrol straży miejskiej wezwał załogę ambulansu medycznego, który zabrał rannego do szpitala.

Zobacz również