Bezpieczna Kobietapolicjasamoobronaszkolenie

Ruszyła XVIII edycja “Bezpiecznej Kobiety”

19 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy ruszyła kolejna już XVIII edycja wspólnych działań prewencyjnych świdnickiej policji oraz Koła Ligi Kobiet Polskich pn. „Bezpieczna Kobieta”. W uroczystym otwarciu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinsp. Andrzej Dobies.
Świdniccy policjanci wspólnie z Kołem Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy zorganizowali szkolenie dla pań w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Wzięły w nim udział  mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony.

Podczas pierwszego spotkania uczestniczki kursu spotkały się  m.in. z technikiem kryminalistyki, który opowiedział, czym się zajmuje oraz w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi zabezpiecza ślady. Dowiedziały się również,  jak zachować się w sytuacji, gdy doszło do włamania.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną, podczas której uczestniczki poznają m.in. źródła agresji człowieka, a także część praktyczną. Ta druga to przede wszystkim przedstawiane przez funkcjonariuszy różnego rodzaju symulacje zagrożeń oraz sposoby na skuteczną obronę przed napastnikiem. Policjanci w czasie szkolenia zwracają głównie uwagę pań na aspekty prawne i praktyczne dozwolonej samoobrony.

To już XVIII edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą jest przybliżenie kobietom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz nabycie umiejętności odparcia ataku w przypadku zetknięcia się z czyhającym na nie niebezpieczeństwem.

foto: KPP Świdnica

Zobacz również