AIDSRock przeciw AIDS

Rockowo i profilaktycznie w AIDS (FOTO)

Najskuteczniejszą formą walki z chorobą jest profilaktyka. Dlatego od 20 lat w Świdnicy odbywają się koncerty i happeningi pod hasłem “Rock przeciw AIDS”. Dzisiaj na świdnickim rynku młodzież zmierzyła się z tematem i mitami dotyczącymi wirusa HIV. Przed południem wysłuchała zaś koncertów Nulizmatyki i Plethory, przeplatanych pogadankami na temat AIDS.

Happening w ryku rozpoczął się prezentacją multimedialną prezentującą możliwe drogi zarażenia wirusem HIV, a także formy radzenia sobie z chorobą. Po prezentacji odbyła się debata, z aktywnym udziałem obecnej na rynku młodzieży. To właśnie młodzi ludzie udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Organizatorzy zadbali o to, by przekazać jak najwięcej informacji na temat AIDS – nie tylko dotyczących form zapobiegania, czy walki z chorobą, ale też na temat punktów, w których można wykonać badania. W walce z AIDS najważniejsza jest wiedza.

Podczas happeningu przechodniom wręczano ulotki informacyjne oraz czerwone wstążki – symbol jedności z osobami żyjącymi z HIV lub AIDS.

Zobacz również