kolarstwo toroweSMS Świdnicaszymon sajnok

Przez Świdnicę po Mistrzostwo Świata!

Szymon Sajnok absolwent świdnickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w sobotę 3 marca został Mistrzem Świata w Kolarstwie Torowym. Impreza odbywała się w Apeldoorn, w Holandii.

Sajnok triumfował w omnium (wielobój kolarski), odnosząc największy sukces w karierze. Srebro wywalczył Holender Jan Willem van Schipp. Brąz przypadł udziałem Włocha Simone Consonniego.

Szymon rozpoczął rywalizację od jedenastego miejsca w scratchu i drugiego w wyścigu tempo. Potem wygrał wyścig eliminacyjny, a w punktowym przedostatnim finiszu miał tyle samo punktów co jego główny rywal, reprezentant gospodarzy Jan Willem van Schip. To czego dokonał przejdzie nie tylko do historii kolarstwa, ale i historii Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie,której niedawno był uczniem. To tu z sukcesem przystąpił do egzaminu dojrzałości, tu  brał udział w licznych projektach np. z zakresu fizjoterapii realizowanych przez naszych masażystów ze Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych. Zakończył edukację w świdnickim SMS-sie  w 2016 a dziś triumfuje jako Mistrz Świata.

To 22. medal w historii startów Polaków w mistrzostwach świata, a ósmy złoty.

 

 

Zobacz również