akcjaBieg Gladiatorasport

Przez rury, wodę i błoto!

Tego jeszcze w Świdnicy nie było. Do pokonanie trasa z licznymi przeszkodami naturalnymi – bagnami, wodą, pagórkami, zaroślami, wzniesieniami i sztucznymi – ścianami, linami, kanałami. Trzeba będzie wspinać się, czołgać, pokonywać przeszkody, a czasem nawet umorusać w błocie!  Po raz pierwszy w Świdnicy odbędzie się bieg przeszkodowy dla dzieci. Pociechy w wieku od 5 do 14 lat do wzięcia udziału w  MATEX Łazienka dla Ciebie Bieg Małego Gladiatora zaprasza Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i firma Matex.

Areną MATEX Łazienka dla Ciebie Bieg Małego Gladiatora będą tereny przy boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Śląska 35). Impreza odbędzie się w sobotę 16 czerwca. Zapisy na miejscu w dniu imprezy od godziny 12.00, pierwsi śmiałkowie ruszą na trasę o 14.00. Z najmłodszymi będą mogli pobiec rodzice. Trzeba przygotować się na dobrą zabawę i możliwość ubrudzenia i zamoczenia ubrań. Na liczącej pół kilometra trasie będą rowy z wodą i błotem, siatki wojskowe, przeszkody. Bieg nie będzie miał charakteru rywalizacji sportowej – każdy, kto go pokona, będzie zwycięzcą i otrzyma stosowny certyfikat. W biegu może wziąć udział maksymalnie 250 dzieci. Udział w nim jest bezpłatny.

Pomysł na “MATEX Łazienka dla Ciebie Bieg Małego Gladiatora” to forma podziękowania dla wszystkich świdniczan, którzy dotychczas skorzystali z naszej oferty, a także zaproszenie do odwiedzin w naszym salonie. Przede wszystkim zaś  chcieliśmy zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności – tłumaczą przedstawiciele firmy.

Z radością podjęliśmy się współorganizacji wydarzenia, jakiego w Świdnicy jeszcze nie było. Mam nadzieję, że dzieci, które wezmą udział w biegu, przeżyją niezapomnianą przygodę i będą dobrze bawiły się na naszych obiektach – dodaje Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W oczekiwaniu na start dziecka w biegu, rodzice będą mogli zapoznać się z atrakcyjnymi prezentacjami łazienek, kotłów gazowych i pomp ciepła, kotłów stałopalnych na pellet, przygotowanymi przez firmę MATEX oraz jej partnerów.  Urząd Miejski w Świdnicy uruchomi natomiast punkty informacji o dotacjach na wymianę pieców na odnawialne źródła energii.

MATEX Łazienka dla Ciebie Bieg Małego Gladiatora to po RST Półmaratonie Świdnickim, Biegu Noworocznym ZUPBADURA, AKTYWNI24 – Galeria Świdnicka, MARCONI INDOOR TRIATHLON ŚWIDNICA to kolejna impreza sportowa w Świdnicy, której potencjał dostrzegają lokalni przedsiębiorcy i wspierają wydarzenie jako sponsor tytularny.

Foto: stowarzyszenie Anngellsrun

Zobacz również