baseninwestycjamodernizacjaremont

Przetarg na remont basenu unieważniony

-Dzisiaj unieważniony został przetarg na remont i modernizację basenu letniego w systemie “Zaprojektuj i zbuduj” z powodu niewpłynięcia w wymaganym terminie żadnej oferty. Kolejny przetarg w oparciu o dotychczasowe materiały zostanie ogłoszony niezwłocznie – informuje Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Świdnicy.

Przypomnijmy, oferenci mieli czas do 18 kwietnia na złożenie oferty cenowej w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. – Na przebudowę czekają wszystkie niecki, które zostaną wykonane ze stali nierdzewnej i dostosowane do funkcji rekreacyjnych, choć zwolennicy treningu pływackiego też znajdą miejsce dla siebie po remoncie. Część wodna będzie wydzielona niskim ogrodzeniem, za którym znajdą się: basen sportowy, baseny rekreacyjne, brodzik, wodny plac zabaw, zjeżdżalnie, tarasy wypoczynkowe oraz wieża ratowników. Pomiędzy nieckami projektuje się tarasy wypoczynkowe zacieniane przez żagle solarne. Wokół basenów i tarasów wypoczynkowych planuje się budowę nowych plaż o nawierzchni syntetycznej wraz z elementami towarzyszącymi tj. brodziki (nogomyje) z prysznicami, ławki, siedziska, oprawy oświetleniowe – informuje Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy ŚPWiK. W pobliżu wydzielonej części basenowej, na terenie trawiastym projektuje się przebieralnie z prysznicami. Po wschodniej części basenów planuje się budowę nowych trybun, ukształtowanych na istniejącej skarpie oraz zacienionych altan wypoczynkowych. Od strony lodowiska planuje się lokalizację plaży piaszczystej wygrodzonej niskim ogrodzeniem oraz wysokimi trawami. Po przeciwnej stronie terenu kąpieliska powstanie budynek technologii basenowej z sanitariatami.
Plany inwestycji przewidują również elementy małej architektury tj. kosze na odpady, wodopoje, tablice informacyjne oraz nowe nasadzenia drzew i zieleni niskiej, w tym traw i krzewów.
Wszystkie projektowane budowle i elementy małej architektury będą nawiązać do stylistyki budynków istniejących oraz do stylu lat 20-30.

Zobacz również