Dni FotografiifotoZestaw

Przed nami Dni Fotografii

28 autorów zaprezentuje swoje prace w ramach wystawy pokonkursowej XXV Międzynarodowego Konkursu Fotografii “Zestaw 2019”. Wernisaż, który odbędzie się dzisiaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej, rozpocznie obchody Dni Fotografii.

Łącznie na konkurs wpłynęło 186 zestawów prac. Jury w składzie Andrzej Rutyna (artysta fotograf, prezes Okręgu Dolnośląskiego ZPAF), Piotr Tomczyk (artysta fotograf /ZPAF/, PWSzF,TviT w Łodzi) i Andrzej Protasiuk (artysta fotograf /Es. FIAP/) zdecydowało o przyznaniu Grand Prix konkursu oraz 5 tys. złotych Marcinowi Giba z Rybnika za zestawy: “Człowiek na ziemi [lato]” oraz “Człowiek na ziemi [zima]”. W dziale fotografii reportażowej przyznano dwie równorzędne nagrody w wysokości 1 tys. złotych Markowi Dytfeldowi z Ostrzeszowa za zestaw “Ogródki niedziecięce” oraz Damianowi Grodowskiemu z Niedoradza za zestaw “Podwórko”. W dziale fotografii poszukującej I miejsce i 1,5 tys. zł zdobyła Anna Jakubowska z Gdańska za zestaw „Nadnidzkie mgły”. II miejsce i 1 tys. zł zajął  z Łodzi za zestawy “Martwa natura” i “Ciało”.

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 28 autorów: 13 zestawów prac, 10 autorów w dziale I – fotografii reportażowej oraz 22 zestawy prac, 18 autorów w dziale II – fotografii poszukującej.

Wręczenie nagród oraz wernisaż wystawy odbędzie się 13 września o godz.18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy, ul. Franciszkańska18.

Jutro natomiast odbędzie się fotomaraton.

 

Zobacz również