interwencjeStraz Miejska

Prawie 200 interwencji Straży Miejskiej

Kradzież drewnianych stempli z terenu budowy hospicjum, wypalanie kabli, koszenie trawnika w niedzielę –  w minionym tygodniu strażnicy miejscy zrealizowali 184 interwencji.

Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 02.07-08.08.2019 r.

04.08.2019r. godz.15.35 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zakłócania spokoju w niedzielę przez osobę koszącą trawę kosiarką spalinową przy ulicy Sikorskiego 42. Zgłaszającego poinformowano, że w dni świąteczne można wykonywać taką pracę i nie wchodzi tu w grę zakłócanie spokoju. Pomimo tego faktu strażnicy poprosili koszącego trawę, aby przerwał pracę, gdyż jest to uciążliwe dla okolicznych mieszkańców, którzy w tym dniu chcieli wypocząć. Prośba została spełniona.

04.08.2019r. godz.16.20 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie mieszkanki Świdnicy, która zaobserwowała na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 8 grupę około 30 osób, które zdaniem zgłaszającej przygotowywały się do bójki. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej oraz dwa patrole policji. Na widok nadjeżdżających radiowozów cała grupa rozeszła się w różnych kierunkach. Czy była to „ustawka” czy też inne spotkanie towarzyskie, nie udało się ustalić.

05.08.2019r. o godz. 15.02  dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kradzieży drewnianych stempli z terenu budowanego hospicjum przy ulicy Leśnej. Na miejscu strażnicy ujęli sprawcę kradzieży drewna, a następnie przekazali go policji.

06.08.2019r. o godz. 11.36 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące spalania odpadów z tyłu budynku przy ulicy Kątnej 6. Skierowany na miejsce patrol nie potwierdził tego zgłoszenia. Jednak już o godzinie 12.15 ten sam patrol zauważył podejrzane zadymienie w rejonie ulicy Pileckiego. W tym wypadku ujęto dwie osoby wypalające miedziane kable. Obu sprawców ukarano wysokimi mandatami.

Zobacz również