interwencjeStraz Miejska

Prawie 150 interwencji Straży Miejskiej

W dniach od 1 do 7 marca Straż Miejska podjęła 149 interwencji.

01.03.2019r. o godz. 10:20 operator monitoringu powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej, iż do Rynku wjechał pojazd firmy kurierskiej pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze świetlnym. Sytuacja była wyjątkowo niebezpieczna, gdyż czerwone światło oznacza możliwość podniesienia mechanicznego słupka ograniczającego wjazd w ten rejon. Na szczęście tym razem nie doszło do kolizji. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

01.03.2019r. o godz. 18:00 do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie dotyczące starszej kobiety przebywającej w jednym ze sklepów na Placu Grunwaldzkim. Osoba ta nie wiedziała, jak się nazywa, ani też gdzie zamieszkuje. Po dłuższej rozmowie z przybyłymi na miejsce strażnikami, udało się ustalić personalia kobiety. Okazało się, że starsza pani miewa zaniki pamięci i czasami dochodzi do takich sytuacji. Kobietę odwieziono do domu, o sytuacji powiadomiono również pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

02.03.2019r. o godz.01:12 operator monitoringu wizyjnego zaobserwował na Placu Grunwaldzkim niecodzienne zdarzenie z udziałem dwóch mężczyzn. Jeden z nich leżał na bruku, natomiast drugi siedział na nim, uniemożliwiając podniesienie się. Sytuacja wymagała natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Na miejscu ustalono, że leżący na bruku mężczyzna był sprawcą zniszczenia donicy z iglakiem. Drugi mężczyzna wykazał się właściwą postawą i zatrzymał chuligana.

06.03.2019r. o godz.6:58 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o silnym zadymieniu w rejonie ulicy Wrocławskiej 30. Kłęby czarnego dymu wydobywały się z komina pobliskiego budynku. W takich przypadkach strażnicy upoważnieni są do kontroli paleniska i opału w nieruchomości, gdzie podejrzewamy spalanie odpadów. W tym przypadku okazało się, że spalany był wyłącznie węgiel kamienny. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

07.03.2019r. o godz.24:17 dwóch mężczyzn przebywających w świdnickim Rynku, nie bacząc na dobry obyczaj, postanowiło załatwić swoje potrzeby fizjologiczne bezpośrednio przy jednej z kamienic. Już po 3 minutach patrol Straży Miejskiej (zaalarmowany przez operatora monitoringu wizyjnego) wyjaśnił obu panom, iż do załatwiania takich potrzeb służą toalety publiczne. Lekcja ta była dość kosztowna, gdyż obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.

07.03.2019r. o godz. 16:10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu i wyprowadzania psów na plac zabaw przy ulicy Księżnej Jadwigi. Przybyły na miejsce patrol zastał tam mężczyznę pijącego piwo. Został on ukarany mandatem karnym. Druga osoba zdążyła oddalić się z tego miejsca.

Autorem ilustracji dotyczącej spalania odpadów jest Marek Bachmatiuk, strażnik miejski z Wałbrzycha.

Zobacz również