piłka ręcznaśkprsportświdnica

Pracowity tydzień młodzieży ŚKPR-u

We wtorek starsza drużyna młodzików, a w środę, w ramach rozgrywek III ligi, juniorzy. Za młodzieżą ŚKPR-u Świdnica całkiem pracowity środek tygodnia…

Bilans tych gier to jedno zwycięstwo po remisie w regulaminowym czasie gry i jedna porażka. Swój mecz wygrali trzecioligowcy. Niestety, bez zdobyczy punktowej zakończył się pojedynek podopiecznych trener Justyny Curyl i Krzysztofa Terebuna.

III liga

Po kilku tygodniach przerwy związej z rozgrywkami centralnymi juniorzy znów zagrali na parkietach III ligi. W ramach 10. kolejki świdniczanie podjęli Śląsk II Wrocław. Po zaciętym i obfitującym w zwroty akcji spotkaniu padł remis 26:26, a w konkursie rzutów karnych lepszy okazał się ŚKPR. Szare Wilki zagrały osłabione brakiem chorego Pawła Starosty, ale z wracającym do gry Damianem Starowiczem.

Pierwsza połowa długo przebiegała pod dyktando gospodarzy. Jeszcze w 23 minucie było 11:7. Niestety podopiecznym trenera Krzysztofa Terebuna przydarzył się fatalny przestój, który kosztował stratę aż siedmiu bramek z rzędu. W efekcie do przerwy to Śląsk wygrywał 14:11! W drugiej części podobny kryzys dopadł rywali. Okres między 45 i 50 minutą Szare Wilki wygrały 6:1 i odskoczyły na 24:22. W dramatycznej końcówce ŚKPR najpierw doprowadził do remisu 26:26 (Jan Lepka), a następnie stanął przed szansą zdobycia zwycięskiej bramki. Niestety, rzutu karnego nie wykorzystał Rafał Kulon.

O zwycięstwie decydował konkurs “siódemek”. Koniecznych było rozegranie aż siedmiu serii. Gola na wagę wygranej rzucił Adam Chmiel. Chwilę wcześniej po rzucie rywala piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Wojciecha Jabłońskiego. Dodajmy, że jednego karnego obronił też Wojciech Fluder – nominalnie junior młodszy.

ŚKPR II Świdnica – Śląsk II Wrocław 26:26 (11:14), k. 6:5

ŚKPR II: Wiszniowski, Jabłoński, Fluder – Kulon 8, Kozak 4, Ingram 3, Chmiel 3, Kopyciak 3, Lepka 2, Borowski 2, Pierzak 1, Starowicz, Etel

Młodzicy

Świdniczanie we własnej hali podjęli Dziewiątkę Legnica. Młody ŚKPR bardzo dobrze zaczął zawody i po serii bramek Aleksandra Zelka i Bartłomieja Gołembiowskiego szybko odskoczył na 4:0. Z czasem gra się wyrównała. W 13. minucie Dziewiątka doprowadziła do remisu 6:6. ŚKPR odskoczył jeszcze na 9:7, ale do przerwy minimalnie lepsi byli już rywale (13:14).

W drugiej połowie Dziewiątka utrzymywała nieznaczną przewagę, ŚKPR nie mół odrobić strat, mnożyły się własne błędy. Jeszcze w 44. minucie było raptem 23:21 dla zespołu z Legnicy, a ale w końcówce dydtans jeszcze się powiększył i ostatecznie ŚKPR przegrał 22:27.

ŚKPR I Świdnica – Dziewiątka Legnica 22:27 (13:14)

ŚKPR I: Mirga, Karpiński, Zelek 9, Gołembiowski 9, J. Stadnik 2, Krawczyk 1, Kaczmarek 1, Kalousek, Nowakowski, Stramek

źródło: ŚKPR Świdnica

Zobacz również