interwencjeStraz Miejska

Ponad 80 interwencji strażników

Ranna sarna i pomoc bezdomnym – w dniach od 11 do 17 stycznia strażnicy miejscy podjęli 85 interwencji.

11.01.2019r. o  godz. 17:35 dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie od kierowcy, którego pojazd został zablokowany przez inne auto na parkingu przy ul. Wałowej. Przybyli na miejsce strażnicy byli zaskoczeni tłumaczeniem i interpretacją przepisów sprawcy blokowania przejazdu, który drogę publiczną potraktował jak prywatny folwark. Pan przyjął do wiadomości pouczenie funkcjonariuszy i przestawił swój pojazd.

11.01.2019r. o godz.0:36 strażnicy miejscy interweniowali w hotelu Sportowym przy ul. Śląskiej, gdzie przemarznięty i osłabiony bezdomny szukał schronienia. Mężczyznę strażnicy przewieźli do schroniska św. Brata Alberta, gdzie udzielono mu schronienia.

15.01.2019r. o godz.17:57 pewien kierowca powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej, że na poboczu drogi ul. Kopernika leży sarna. Jak się okazało na miejscu, sarna była ranna i została zabrana do schroniska dla zwierząt.

17.01.2019r. o godz.7:57 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację, że na murku przy ul. Lelewela leży mężczyzna, a dzieci idące tą drogą do szkoły są zniesmaczone takim widokiem. Patrol przybyły na miejsce stwierdził, że człowiek ten jest po spożyciu alkoholu i gdy inni rozpoczynali swój dzień, on właśnie zakończył go w Policyjnej Izbie Wytrzeźwień. Za swój wybryk został ukarany 100 złotowym mandatem.

Zobacz również