polonia-stal świdnicapuchar tymbarka

Polonia-Stal Świdnica najlepsza w finale Tymbarka!

Fantastycznie podczas środowego wojewódzkiego finału 19. edycji Turnieju Piłkarskiego “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zaprezentowali się piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni Ryszarda Tyndla okazali się dominatorami kategorii wiekowej U-8, pewnie stając na najwyższym stopniu podium!  Tym samym biało-zieloni okazali się najlepsi w województwie i w szesnastce najlepszych drużyn w Polsce! Szkoda, że w tej najmłodszej kategorii rywalizacja kończy się na zmaganiach wojewódzkich, a w Warszawie powalczą starsi – zawodnicy z U-10 i U-12. 
Biało-zieloni całkowicie zdominowali zawody i w pełni zasłużenie uplasowali się na najwyższym stopniu podium. Jestem bardzo zadowolony z całej drużyny. Chłopaki mimo tak młodego wieku cały czas mnie zaskakują i praca włożona na treningach procentuje w takich turniejach. Szkoda, ze nasz udział kończy się na finałach wojewódzkich, bo fajną przygodą byłby wyjazd na Stadion Narodowy w Warszawie i rywalizacja z najlepszymi w Polsce – ocenia trener zespołu, Ryszard Tyndel.
Wyniki:
Faza grupowa
Polonia-Stal – Milicz 5:1 (Bösch 2, Stasiak, Traczykowski, Gawroński)
Polonia-Stal – Futgol Czarny Bór 5:0 (Głogiewicz 2, Bösch 2, Monica)
Polonia-Stal – Prochowiczanka Prochowice 5:0 (Gawroński 2, Traczykowski 2, Stasiak)
Ćwierćfinał:
Polonia-Stal – AP Dzierżoniów 2:1 (Gawroński, Traczykowski)
Półfinał:
Polonia-Stal – Siódemka Nowa Ruda 5:1 (Bösch 3, Traczykowski 2)
Finał:
Polonia-Stal – UKP Pieńsk 6:2 (Gawroński 2, Traczykowski 2, Głogiewicz, Bösch)
Skład: Michał Sobolewski, Feliks Dudek, Szymon Gawroński, Noah Bösch, Hubert Głogiewicz, Oskar Ożóg, Krystian Kopeć, Aleksander Stasiak, Kacper Monica, Szymon Traczykowski.
Polonia-Stal Świdnica reprezentowała nasz powiat we wszystkich kategoriach wiekowych podczas trwającej edycji Turnieju Piłkarskiego “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rozpoczęło się od znakomitego drugiego miejsca zespołu trenera Przemysława Malczyka z rocznika 2007 (kategoria U-12). W wielkim finale ustąpiliśmy miejsca jedynie ekipie Śląska Wrocław, pozostawiając w pokonanym polu wiele znakomitych drużyn. W kategorii U-10 (rocznik 2009) chłopcy trenera Mariusza Krupczaka pożegnali się w fazie ćwierćfinałowej.
MKS POLONIA-STAL ŚWIDNICA

Zobacz również