policjapróba samobójczaratunek

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z dachu budynku

Policjanci Wydziału Prewencji Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uratowali mężczyznę, który próbował targnąć się na własne życie. 36-latek chciał skoczyć z dachu 4-piętrowego budynku. Szybka i zdecydowana akcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii.
3 maja około godziny 10.15 oficer dyżurny świdnickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że na jednym z dachów budynku w Świdnicy przebywa młody mężczyzna, który chce skoczyć.
Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji.  – Gdy policjanci dotarli pod wskazany adres niezwłocznie udali się na dach nieruchomości, gdzie zauważyli siedzącego na krawędzi mężczyznę, który nagle zaczął się podnosić i przechylać poza obręb budynku- zamierzał skoczyć. Funkcjonariusze bez wahania ruszyli w jego kierunku i w ostatnim momencie,  złapali mężczyznę i  sprowadzili  go w bezpiecznie miejsce – relacjonuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Okazało się, że 36-latek był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  Mężczyzna został oddany pod opiekę lekarzy.

Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu świdnickich policjantów życie młodego mężczyzny zostało uratowane.

Zobacz również