kradzieżpolicja

Policjanci odzyskali skradziony samochód

Działania funkcjonariuszy świdnickiej komendy doprowadziły do namierzenia i odzyskania skradzionego Fiata Ducato o wartości 12 tys. złotych. Został on zlokalizowany na terenie pól uprawnych gminy Świdnica. W tej sprawie policjanci obecnie pracują nad zatrzymaniem osoby podejrzanej o ten czyn. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w wyniku podjętych działań odzyskali samochód o wartości 12 tys. złotych. Do kradzieży auta doszło 7 sierpnia między północą a 5.00 rano na terenie gminy Świdnica. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia zajęli się sprawą i wykonali szereg różnego rodzaju czynności procesowych oraz poza procesowch, mających na celu odzyskanie pojazdu i zatrzymanie osoby podejrzanej o ten czyn. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze namierzyli skradziony samochód. Auto znajdowało się w rejonie pól uprawnych na terenie gminy Świdnica.

Obecne działania funkcjonariuszy świdnickiej komendy, ukierunkowane są na zatrzymanie osoby podejrzanej o kradzież pojazdu. Odzyskany pojazd po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych trafi do właściciela.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów, za włamanie i kradzież mienia, sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również