automatypolicjasalon do gier

Policja zlikwidowała salon do gier w Strzegomiu

Kolejne automaty do gier w rękach policji. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów o wartości nie mniejszej niż 12.000 złotych. Właścicielowi zabezpieczonych automatów grozić może kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz bardzo wysokie kary finansowe.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strzegomiu, Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz  z Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego  na terenie powiatu świdnickiego sprawdzili miejsca, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe. Kolejny salon zlikwidowano na terenie Strzegomia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości  nie mniejszej niż 12.000 złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy.  Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zobacz również