dziennikarstwoMiejska Biblioteka Publicznapisarstwowarsztaty

Poeci i pisarze rozpoczynają pracę

W poniedziałek 7 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy rozpoczął się kolejny cykl warsztatów pisarskich, prowadzonych przez Barbarę Elmanowską. Tegoroczną edycję zakończy wydanie antologii tekstów uczestników, więc osoby piszące mają o co walczyć.

Podczas pierwszego spotkania, na którym frekwencja dopisała, zostały omówione kwestie organizacyjne, proponowany plan pracy w 2019 roku. Zajęcia mają być każdorazowo podzielone na rozgrzewkę, czyli zadanie wykonywane na gorąco; analizę tekstów przygotowanych wcześniej oraz dyskusję na tematy literackie wedle aktualnych potrzeb uczestników.

Po tym formalnym wstępie grupa przeszła do pierwszego z zadań pisarskich: opisu przedmiotu, którym była szczotka do włosów, w trzech wybranych konwencjach literackich. Tu dominowały kryminały i romanse, więc raz bohaterka porzucała bohatera, a szczotka do włosów pozostaje reliktem dawnej miłości, by innym razem stać się dowodem w sprawie o morderstwo, a włosy poddane badaniu DNA. Zajęcia zakończyły się tradycyjnie analizą tekstów oraz ciekawą dyskusją – relacjonuje Barbara Elmanowska.

Kolejne spotkanie zaplanowane na 4 lutego, będzie dotyczyło przerzutni w wierszu.

 

 

Zobacz również