Młodziezowa Rada Miejskapodsumowaniesesja

Podsumowali ostatnie pół roku działalności

Wiele ciekawych inicjatyw za nimi, m.in. pomoc przy warsztatach wielkanocnych, „Marszu Nadziei” czy zbiórka w akcji „Kilometry dobra”. Jeszcze więcej pracy wciąż przed nimi – w sierpniu odbędzie się najbardziej kolorowe święto lata – festiwal kolorów. 14 czerwca w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miasta Świdnicy, podsumowująca miniony rok.

W ostatnim półroczu młodzi radni brali udział w wielu ciekawych inicjatywach. Pomagali przy organizacji „Marszu Nadziei”, podczas którego kwestowali na rzecz świdnickiego hospicjum oraz w zbiórce przeprowadzonej w ramach akcji „Kilometry Dobra” organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. Wzięli również udział w ogólnopolskiej konferencji „Młodzi 4.0 Przyszłość”, podczas której rozmawiano o przyszłości i rozwoju Młodzieżowych Rad.

Podczas warsztatów zdobienia pisanek i tworzenia ozdób wielkanocnych, a także ferii zimowych organizowanych w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych angażowali się w prace z najmłodszymi mieszkańcami Świdnicy.

Poprowadzili również warsztaty dot. tolerancji dla młodszych kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej, starając się uświadomić młodszym od siebie, jak ważne jest poszanowanie dla drugiego człowieka.

W wakacje nie będą próżnować. W  niedzielę 23 czerwca będziemy mogli ich spotkać nad zalewem Witoszówka podczas Nocy Świętojańskiej, natomiast w sierpniu na kolejnej edycji najbardziej kolorowego festiwalu tego lata.

W sesji podsumowującej wziął udział zastępca prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski, który rozmawiał z młodzieżą m.in. o tematyce ekologicznej oraz o planowanych imprezach z inicjatywy MRM. Przyznane zostały również „statuetki” dla najbardziej aktywnych radnych.

Zobacz również