Bystrzyca Dolnapierwsza pomocprzedszkole

Pierwsza pomoc im niestraszna (FOTO)

Umiejętnie przeprowadzona pierwsza pomoc to szansa na uratowanie życia. Dlatego w Publicznym Przedszkolu w Bystrzycy Dolnej dzieci już od najmłodszych lat oswajają się z zasadami jej udzielania.

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej miały okazję pod czujnym okiem instruktora – ratownika medycznego Rafała Zadory, poznawać zasady udzielania pierwszej pomocy. Największe emocje wśród przedszkolaków wzbudził pokaz czynności resuscytacji wykonany na fantomie.

Po części teoretycznej każde z dzieci również mogło wypróbować swoje umiejętności na fantomie. Zajęcia były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może w przyszłości zaowocować uratowaniem życia. – Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Uważam, że bardzo ważne jest oswajanie z tematem już od najmłodszych lat. Często w sytuacjach zagrożenia my dorośli nie wiemy jak się zachować. Naturalna ciekawość dzieci, chęć poznawania (bo któż z nas nie chciał być superbohaterem) sprzyjają wprowadzeniu w temat pierwszej pomocy i wyzwalaniu naturalnych odruchów pomocy innym. Nauka pierwszej pomocy w formie zabawy sprzyja pozytywnemu nastawieniu i ułatwia przyswajanie wiedzy – mówi Beata Klęsk, dyrektor Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej.

Zobacz również