Dorota Wełyczko, zawodniczka MKS Polonii Świdnica – Żeńskiej Akademii Piłkarskiej została zwyciężczynią obozów Polish Soccer Skills Zima 2019! Spośród wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w obozach, na podstawie testów umiejętności – Soccer Skills PRO ID, Dorota została wybrana najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt!

Zwycięzcy w nagrodę wyjadą na ufundowany przez Fundację Polish Soccer Skills wyjazd do Turynu, gdzie odbędą treningi z trenerami akademii Mistrza Włoch, obejrzą mecz Serie A, zwiedzą stadiony. Zwycięzcy obozów automatycznie otrzymają też powołanie do Reprezentacji Polish Soccer Skills.

Dorota Wełyczko (zawodniczka MKS Polonia Świdnica – Żeńska Akademia Piłkarska) – „Pierwszy raz na obóz Polish Soccer Skills pojechałam w wakacje 2016 i tam tak na prawdę miałam pierwszy raz większą styczność z piłką. Chciałam spróbować czegoś nowego i jak się okazało to jest to czego szukałam przez 15 lat. Szukałam więc z mamą jakiegoś klubu i padło na Świdnicę. Rok później pojechałam na ich obóz raz z Lidią Maciejewską i tam ostatniego dnia były testy motoryczne i takie bardziej piłkarskie. We wrześniu zaskoczyła nas bardzo miła niespodzianka, mianowicie dostałyśmy się do Reprezentacji Polish Soccer Skills. Bardzo fajne doświadczenie, sparingi w Holandii z holenderskimi i belgijskimi drużynami oraz treningi z zagranicznymi trenerami. W wakacje 2018 pojechałam znowu na obóz tym razem sama i znowu dobrze poszły mi testy więc dostałam się kolejny raz do kadry. W maju lecę do Anglii zwiedzać stadion Manchesteru United i rozegrać sparingi. Przed feriami wpadłam na pomysł, że może warto zimą też pojechać, rozmawiałam z mamą i się udało. Ostatniego dnia standardowo testy, które tym razem poszły mi szczególnie dobrze. Ale niczego specjalnego się nie spodziewałam, bo w kadrze już byłam, więc cieszyłam się po prostu ze swojego progresu. A tu nagle dwa tygodnie po obozie dostałam informację, że testy poszły mi najlepiej ze wszystkich dziewczyn, z wszystkich pięciu turnusów i jadę do Włoch, do Turynu”

 

 

Zobacz również