kradzieżpolicja

Odzyskali skradziony samochód i przyczepę samochodową

Wspólne działania kryminalnych z Komisariatu Policji w Świebodzicach oraz z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, doprowadziły do odzyskania skradzionego mienia wartości 37 tysięcy złotych. W sprawie zatrzymano 47-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. O losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w wyniku pracy operacyjnej wpadli na trop skradzionych w styczniu i lutym samochodu oraz przyczepy samochodowej. Wszystko wskazywało na to, że mienie pochodzące z kradzieży może być przechowywane na jednej z posesji na terenie Świebodzic.
Funkcjonariusze pionu kryminalnego wkroczyli na teren typowanej posesji, gdzie ujawnili samochód marki Ford Fiesta, który został skradziony w lutym we Wrocławiu oraz przyczepę samochodową skradzioną w styczniu na terenie gminy Kątów Wrocławskich.  Policjanci, idąc dalszym tropem, zatrzymali 47-latka, który  nie krył zaskoczenia. Okazał się nim  mieszkaniec powiatu świdnickiego. W chwili  zatrzymania przy mężczyźnie ujawniono również kilka porcji narkotyków: metaamfetaminy i  tabletek Extazy – relacjonuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. W sprawie  usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.  O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

foto: KPP Świdnica

Zobacz również