nietrzeźwypolicjazatrzymanie

Nietrzeźwy za kółkiem

Blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie miał 45-latek, który zatrzymany został przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, kiedy kierował samochodem osobowym. Teraz 45-latek za swój czyn odpowie karnie.
Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Przykładem takiego zachowania jest 45-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który w czwartkowy ranek  kierował samochodem osobowym marki Mazda będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany na terenie miasta Strzegom przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz za swój czyn 45-latek odpowie karnie

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Zobacz również