nietrzeźwypolicja

Nietrzeźwy za kierownicą

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierował samochodem osobowym. Został zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy powiatowej Policji w Świdnicy. Teraz 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego za swój czyn odpowie karnie.
Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.
Przykładem takiego zachowania jest 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który w sobotnie popołudnie  kierował samochodem osobowym marki Opel, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy świdnickiej “drogówki”. Teraz za swój czyn odpowie karnie

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Zobacz również