śmieciŻarow

Nielegalnie podrzucają śmieci

Pomimo wielu apeli oraz informacji na temat segregowania śmieci czy funkcjonowania na terenie Żarowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, wciąż wielu mieszkańców podrzuca odpady w różne miejsca.

Takich przykładów jest bardzo dużo. W ostatnich dniach zlokalizowane zostały kolejne miejsca, gdzie nielegalnie podrzucono śmieci. Przypominamy, że miasto jest monitorowane, zamontowane są także fotopułapki. Dlatego wszystkie takie sytuacje będą zgłaszane na policję.

Niestety, wywożenie do lasów bądź w inne części miasta czy gminy śmieci to zjawisko dość częste. Ostatnio otrzymaliśmy zgłoszenie o zalegających śmieciach na terenie dawnej Silesii, a także przy wjeździe na ogrodzoną działkę u zbiegu ulic Krasińskiego i Hutniczej. W tych miejscach podrzucane zostały głównie odpady poremontowe i gabaryty. Informujemy, że miejsca te zostały objęte monitoringiem i każdy przypadek podrzucania śmieci będzie zgłaszany na Komisariat Policji w Żarowie. Przypominamy, że takie odpady można bezpłatnie oddać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, który funkcjonuje na terenie Żarowa – mówi Michał Działowski z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Przypominamy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowany jest przy ul. Armii Krajowej 34 w Żarowie. Z punktu przystosowanego do magazynowania tego typu odpadów komunalnych korzystać mogą wszyscy mieszkańcy gminy Żarów. Godziny otwarcia PSZOK-U:

poniedziałek, w godz. od 16.00 do 18.00

środa od godz. 14:00 do 18:00

sobota od 10.00 do 12.00

Mieszkańcy mogą przywozić zużyty sprzęt RTV i AGD (telewizory, lodówki, zamrażarki, lokówki, baterie, akumulatory i inne), meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady biodegradowalne tj. liście, trawę, rozdrobnione gałęzie, zużyte opony od pojazdów osobowych, przeterminowane leki i chemikalia oraz w workach tworzywa sztuczne, papier, tekturę, szkło i metale. Raz w miesiącu można przekazać również do 0,5 m3 gruzu budowlanego. Przypominamy, że dostarczając odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów należy mieć ze sobą dowód osobisty.

foto: UM Żarów

Zobacz również