narkotykipolicjazatrzymanie

Narkotyki w słoiku po maśle orzechowym

Na regałach, w słoiku, śniadaniówkach i lodówce – łącznie w mieszkaniu 30-letniej mieszkanki powiatu świdnickiego znaleziono 1100 porcji narkotyków.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 30-letnią  mieszkankę powiatu świdnickiego, podejrzaną o posiadanie środków psychotropowych oraz substancji odurzających.  

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanej, m.in. na regałach oraz w lodówce ujawnili pudełka śniadaniowe oraz słoik po maśle orzechowym, w których zamiast masła orzechowego czy drugiego śniadania przechowywane były srebrne zawiniątka  z zawartością suszu koloru zielnego oraz białego proszku.  Badania narkotestem potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana, a zabezpieczona biała substancja to amfetamina – informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1100 porcji handlowych tych narkotyków.  Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast 30-latka do policyjnego aresztu.

Kobieta usłyszała już zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości środków psychotropowych i substancji odurzających. Za czyny, których się dopuściła, grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności, teraz sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.   

Zobacz również