koncertRecenzje muzyczneŚwidnicki Ośrodek Kultury

Najwolniejszy koncert metalowy w Świdnicy!

Ostatni koncert w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych 2019 będzie pokazem metalu ekstremalnego, ale nie pod względem szybkości lecz zwalniania. Zanim jednak 71Tonman pojawi się w Klubie Bolko na scenie, nieco bardziej melodyjnie zagra świebodzicki DeadAgain.

DeadAgain grają mieszankę thrash/progressive. Będzie szybciej i bardziej melodyjnie, chociaż wśród 3 utworów, które nagrali niedawno na setkę w teatrze, są też wolniejsze fragmenty. Wiosną gościliśmy ich w Bolko podczas Świdnickiego Przeglądu Muzycznego a teraz wracają, z jeszcze dłuższym występem.

“W Polsce zadziwiająco skutecznie rośnie podziemie doom-metalowe, grające w kategoriach najbardziej pesymistycznych i dołujących”: pisał Krzysztof Kowalewski w swojej recenzji wysłanej do Świdnickiego Ośrodka Kultury. Jego tekst o płycie “Earthwreck” zajął 3. miejsce i dzięki temu już w sobotę zobaczymy doom metalowców z Wrocławia w Klubie Bolko. Zresztą nie tylko świdniczanie pozytywnie ocenili ostatnie wydawnictwo 71Tonman bo i Sebastian Rerak z Mystic Art pisał “to najlepsza krajowa załoga mocująca się z ciężkim, smolistym graniem z pogranicza sludge i doom metalu”. Te gatunki nie często goszczą w Świdnicy, dlatego warto skorzystać, a wrocławianie już zapowiedzieli wykonanie premierowych utworów.

Koncert rozpocznie się w sobotę 12 października o 20:00 w Klubie Bolko (Świdnica, pl. Grunwaldzki 11). Bilety tylko do końca piątku kosztują 10 zł. W dniu wydarzenia będzie można je kupić za 20 zł. Sprzedaż on-line i inne szczegóły dostępne są na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: www.sok.com.pl

 

Zobacz również