CzechyOSiR ŚwidnicaPolska

Na otwarcie stadionu Polacy pokonali Czechów! [foto]

To był historyczny moment w dziejach świdnickiego sportu! Na murawę nowo wyremontowanego stadionu przy ul. Śląskiej wybiegły dziś reprezentacje U-16 Polski oraz Czech. Po emocjonującym spotkaniu i fantastycznej dyspozycji podopiecznych Marcina Dorny w drugiej części spotkania, ostatecznie to biało-czerwoni zwyciężyli 3:1. Spotkanie rangi międzynarodowej oglądał komplet widzów!

Reprezentacja Polski do lat 16 wygrała  w drugim meczu towarzyskim z Czechami. Pierwsze spotkanie między tymi zespołami zostało rozegrane we wtorek w czeskim Náchodzie i zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-0 (0-0).

Polska – Czechy 3:1 (0:1)

Polska: Krzysztof Bąkowski – Jakub Malec, Ariel Mosór, Filip Balcewicz, Bartosz Matuła, Bartosz Baranowicz, Mateusz Łęgowski, Radosław Cielemęcki, Patryk Kusztal, Szymon Włodarczyk, Michael Kostka

Już jutro o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste otwarcie stadionu z udziałem gwiazd lekkiej atletyki. Zaplanowano także zawody ligi lekkoatletycznej Igrzysk Młodzieży w ramach współzawodnictwa szkolnego, a o godz. 18.00 – otwarty trening biegowy. Natomiast w  sobotę o godz. 14.00 odbędzie się mecz IV ligi piłki nożnej Dabro-Bau MKS Polonia Świdnica – MKP Wołów, a o godz. 18.30 na ceremonię zakończenia i dekoracji Mistrzostw Polski w Biegach na Orientację.

foto: Daniel Gębala

Zobacz również