mks polonia świdnicasiatkówkasport

Mission impossible świdnickich siatkarek?

Przed nami kolejna ligowa potyczka siatkarek świdnickiej Polonii. Już jutro do naszego miasta zawita główny faworyt do awansu czyli Asotra MKS MOS Płomień Sosnowiec. Ekipa z  Zagłębia Dąbrowskiego imponuje formą w sezonie 2018/2019.  Sosnowiczanki wygrały 13 spotkań, a przegrały zaledwie raz! Czy biało-zielone postarają się dużą niespodziankę? Odpowiedź poznamy już jutro.

Tegoroczny beniaminek II ligi od początku sezonu 2018/2019 nadaje ton rywalizacji w II lidze, grupy III. Po 18 serii gier sosnowiczanki zajmują aktualnie 3 miejsce w tabeli (tracąc do lidera z Pszczyny trzy punkty). Zakładając jednak, że Płomień ma do rozegrania aż trzy spotkania mniej, wielce prawdopodobnie, że już niedługo nastąpi zmiana na pozycji lidera. Przypomnijmy, że w barwach sosnowieckiego klubu występuje była kapitan Polonii, środkowa Alicja Krusiewicz.

MKS Polonia Świdnica – Asotra MKS MOS Płomień Sosnowiec
czwartek, godz. 19:15

Pozostałe wyniki 18. kolejki:
KS Olimpia Jawor – PLKS Pszczyna 3:2
Częstochowianka Częstochowa – UKS Jedynka Siewierz 3:0
Sobieski Oława – TKS Tychy 3:0
Amber Kalisz – MKS II Dąbrowa Górnicza 3:2

Poza graniem będzie również pomaganie!
Podczas dwóch najbliższych spotkań rozegranych w Świdnicy zostanie przeprowadzona akcja zbierania plastikowych nakrętek, a wszystko aby pomóc chorej świdniczance Mai Tyczyno.- W dniach 10.01.2019 r. (godz. 19.15) i 19.01.2019 r. (godz. 17.00) w czasie meczów ligowych seniorek zbieramy i pomagamy. Dla wszystkich którzy włączą się w akcję ” Odkręcamy i zbieramy” mamy ciekawe prezenty i gadżety. Przyjdź kibicować i pomagaj. Zapraszamy wszystkich chętnych – zachęca Grażyna Działowska, prezes MKS-u Polonia Świdnica.

Zobacz również