akcjaMaraton Pisania Listów

Maraton Pisania Listów Amnesty International!

Już na początku grudnia świdniczanie będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International. W Świdnicy będziemy pisać w Szkole Podstawowej nr 8, ul. Wałbrzyska 39. Uroczyste rozpoczęcie Maratonu odbędzie się o godzinie 14:00 w auli szkoły.

Tegoroczny Maraton poświęcony jest kobietom – obrończyniom praw człowieka, które na całym świecie podejmują olbrzymie ryzyko i walczą o prawa. Są jednak prześladowane, torturowane, pozbawiane wolności, a nawet zabijane – tylko dlatego, że stanęły w obronie innych. Bez ich odwagi świat pozbawiony byłby sprawiedliwości i równości. Potrzebują wsparcia, dlatego podczas Maratonu będą pisane listy między innymi w obronie Ateny Daemi z Iranu, Nawal Benaissa z Maroka czy Vitaliny Koval z Ukrainy.
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku odbędzie się 3 grudnia. – W czasie Maratonu stajemy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane. Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w ponad 500 miejscach w całej Polsce, ale to także akcja globalna. Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać, znajduje się na stronie www.amnesty.org.pl -informuje Marzena Zięba, lokalny koordynator wydarzenia.

Zobacz również