Mali wspanialiSP2świdnicatomasz bohuszewicz

Mali, wspaniali i wysportowani! [foto]

Świetna zabawa, integracja, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu i setki uśmiechniętych twarzy dzieci. Za nami kolejna edycja “Mali Wspaniali Orlik CUP 2019” , która odbyła się dziś na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy.

Impreza „Mali Wspaniali Orlik Cup 2019” polega na tym, że dzieci zapoznają się z różnymi dyscyplinami sportu. Jest to impreza cykliczna, która odbywa się również we Wrocławiu. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzisiaj w zabawie uczestniczy 250 przedszkolaków ze wszystkich świdnickich przedszkoli oraz pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2. Organizatorem wydarzenia jest Sportowy Klub Taekwon-do Tiger oraz SP2 w Świdnicy – opowiada Tomasz Bohuszewicz, realizator projektu.

Mali Wspaniali

Głównym przesłaniem fundacji Mali Wspaniali jest tworzenie warunków oraz możliwości finansowych do wsparcia programów edukacyjnych w szkołach i przedszkolach, uzupełniając je w zakresie rozwoju sportowych talentów, wyrównywania szans edukacyjnych, kształtowania odpowiednich cech charakteru, postaw i wartości opartych o sport.

Łącznie w akcji “Mali Wspaniali Orlik CUP 2019” wzięło udział już ponad 400 dzieci.

foto: Daniel Gębala

Zobacz również