badaniaprojektSP 8

Mali badacze z zerówki (FOTO)

18 maja 2018r. w grupie 0a zakończyły się obserwacje przyrodnicze, które jako jedno z wielu działań prowadzone były w ramach szkolnego projektu “Tydzień Nauk Przyrodniczych”.

Działania rozpoczęły się  już 22 marca 2018 r. w Dniu Wody. Sala zamieniła się w laboratorium. Eksperymenty z wodą  trwały ponad  miesiąc, podczas którego dzieci prowadziły obserwacje, podejmowały próby przewidywania wyniku doświadczeń i wyciągania wniosków. Inspiracją tych zajęć  była wcześniejsza lekcja  chemii, którą prowadziła p. Urszula Laska.

Na co dzień uczniowie starali się zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie i zaznaczać za pomocą symboli. Byli też na warsztatach w  FABRYCE PORCELANY  w Wałbrzychu. W klasie założyli hodowlę cebuli, którą wykorzystywali do codziennych śniadań. Brali udział w akcji  “Śniadanie daje moc”- czerpali radość z samodzielnie przygotowanego zdrowego śniadania. Uczestniczyli w lekcji chemii przygotowanej przez starszych kolegów. Była akcja SMAK WODY ZNAM oraz DZIEŃ LEMONIADY – dzieci uczyły się robienia naturalnych napojów z wody, cytryny, limonki, pomarańczy i mięty.

Projekt zakończył się konkursem przyrodniczym PRZYRODA WOKÓŁ NAS

Był to radosny i aktywny czas dla młodych odkrywców!

foto: B. Bilańska – Świerzko/ SP8

Zobacz również